Czym kierować się przy wyborze eleganckiej pościeli niemowlęcej?

Elegancka pościel niemowlęca powinna zapewniać najwyższy komfort snu maleństwu. Ważne jest, aby była nie tylko wykonana z bezpiecznych dla delikatnej skóry dziecka materiałów, ale także ładnie się prezentowała na tle pokoiku i łóżeczka. Biorąc pod uwagę wielkość, do tradycyjnych łóżeczek o rozmiarze 60×120 cm, warto wybrać pościel 90×120 cm, a dla większych modeli 70×140 cm najlepiej sprawdzi się 100×135 cm. Chcąc zakupić bieliznę pościelową, warto zwrócić na parę kwestii — parametrów, które pozwolą zadbać o właściwy komfort termiczny niemowlęcia.

Jaki powinien być idealny materiał na elegancką pościel niemowlęcą?

Do produkcji eleganckiej pościeli niemowlęcej zalecana jest m.in. wysokiej jakości satyna bawełniana. Jest to materiał o niezwykle delikatnym w dotyku splocie, przy czym jest jednocześnie wytrzymały i miękki. Przez to, że pozwala skórze oddychać — chroni maluszka przed nieprzyjemnymi w skutkach odparzeniami i przegrzaniem.

Elegancka pościel niemowlęca powinna być antyalergiczna i pod każdym względem bezpieczna dla dziecka. Właściwą jakość w tym obszarze daje posiadanie przez nią certyfikatu OEKO-TEX® Standard 100.

Czy elegancka pościel niemowlęca jest modna?

Chcąc stworzyć perfekcyjny pokój dla nowego członka rodziny, warto zastanowić się jaki wzór eleganckiej pościeli niemowlęcej będzie najlepiej oddawał charakter pomieszczenia. Modna pościel będzie wyróżniać się nie tylko ciekawym printem, o wyjątkowej trwałości druku oraz odporności na promieniowanie UV i tzw. pilingowanie, ale także będzie uniwersalna w odbiorze — będzie niejako rosnąć z dzieckiem. Dlatego decydując się na jej zakup, dobrze jest zwrócić uwagę także na wzornictwo, nie tylko na jakość tkaniny, z jakiej jest wykonana. Dla chłopca idealnie sprawdzą się różnego rodzaju pojazdy mechaniczne, a dla dziewczynki dajmy na to zwierzęta w pastelowych kolorach. Uznani producenci pościeli zapewniają dodatkowo w zestawach do samodzielnego skompletowania ochraniacze, ekskluzywne baldachimy czy prześcieradła.